magiya.eu

#
#
Brat 04.02.2021

Czy masz mały ogród?

Polecane: www.prucnal.eu

Nie ma znaczenia, czy mieszkamy na wsi czy w dużym mieście, zawsze zastanawialiśmy się, jak wyglądałby nasz krajobraz, gdyby nasz dom znajdował się pośrodku niczego. Dziś opowiemy Ci o rozwiązaniu, które z pewnością pomoże Ci uniknąć problemów z aranżacją małego narożnika.

Stwórz kącik, w którym chciałbyś mieszkać

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest umieszczenie niewielkiej działki w centrum ogrodu, na którym chciałbyś założyć dom. Warto w tym miejscu nadmienić, że nie tylko z pomocą profesjonalnego projektanta można skorzystać z możliwości jaką daje ten sposób urządzania własnego narożnika, ale także samodzielnie np. Samodzielnie sadzić ziarno lub zbierać kwiaty. Trzeba pamiętać, że nawet taki mały zakątek to już niecodzienny krajobraz, a wybór nietypowego zakątka to tylko pomysł na chwilę.

Ogród powinien być otoczony roślinami

Następnym krokiem jest posadzenie roślin w odpowiednich miejscach wokół domu. W przypadku małych ogrodów rośliny najczęściej umieszcza się w płytkich trawiastych miejscach, natomiast w dużych ogrodach są one dużo bardziej rozległe, co znacznie ułatwia dotarcie do roślin w nich i przykrycie ich glebą. Łatwiej też sadzić rośliny w gruncie będącym kopcem niż w gruncie bezpośrednio otaczającym dom, tak jak to ma miejsce w przypadku dużych tarasów.

Jeśli planujesz mieć choćby mały narożnik pamiętaj, że najlepiej jest sadzić rośliny na odpowiedniej głębokości w glebie, tj. około 3-4 cm nad poziomem gruntu, aby zminimalizować ryzyko odwodnienia gleby ziemi.

Ściana na dole?

Jeśli gleba nie jest dobrze osuszona, a dno jest błotniste, należy pomyśleć o zainstalowaniu ściany drenażowej. To rozwiązanie, które można wykorzystać na kilka sposobów. Najprościej jest wykopać dół i podążać istniejącą ścieżką gleby wokół niego. Warto również wykorzystać próbki gleby, które zostały już przebadane i nie są zanieczyszczone żadnymi środkami chemicznymi (np. Proszkiem do prania). Możesz także użyć poprawki gleby powstałej przez zmieszanie różnych rodzajów gleby.

Tagi: mały, mały książę cda, mały książę test, małysz, mały zus plus 2021, mały zus plus, mały zus 2012, mały książę pdf, mały książę cytaty,