magiya.eu

#
#
Brat 02.02.2021

Przewodowe czy bezprzewodowe? Sprawdź, jakie są technologie bezprzewodowe

Polecane: tuoglosze.pl

W telefonach komórkowych istnieją technologie, które można określić jako bezprzewodowe i Bluetooth. Termin ten jest często używany zamiennie z terminem bezprzewodowy i Bluetooth. Jednak te dwa terminy odnoszą się do nieco innych technologii. Dzielimy je przede wszystkim na Wi-Fi (WiFi), czyli bezprzewodowe połączenie między urządzeniami bezprzewodowymi za pomocą komunikacji bezprzewodowej oraz Bluetooth, który jest standardem komunikacyjnym dla komunikacji bezprzewodowej.

Różnice między Wi-Fi a Bluetooth

WiFi to technologia komunikacji z Internetem, taka jak smartfon czy laptop. To niewiarygodnie szybki sposób na bezpośrednie połączenie się ze źródłami elektronicznymi (np. Muzyką, filmami, kontaktami), ale trudniejszy w użyciu ze względu na połączenie przez Bluetooth. Wynika to z tego, że połączenie ze smartfonem jest jednokierunkowe, a połączenie z laptopem w jedną stronę, więc telefon po drugiej stronie połączenia Bluetooth odbiera sygnał i przetwarza go na wyjście.

Jednak najważniejszą zaletą Wi-Fi jest bardzo duży zasięg. Może służyć do komunikacji z tabletem lub komputerem, a także z innymi urządzeniami, takimi jak głośnik czy zegarek. Jest również często używany do wykonywania krótkich połączeń. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach awaryjnych, gdy zgubiony telefon komórkowy lub trudno jest połączyć się z komputerem lub innym urządzeniem elektronicznym.

Połączenie bezprzewodowe jest również bardzo wygodne, ponieważ jest jedną z najwygodniejszych w użyciu technologii. Dzięki niemu możesz dzwonić z dowolnego miejsca na świecie i maksymalnie wykorzystać dostępną przepustowość. Oczywiście zaletą jest również to, że telefon nie "rozmawia" z drugim końcem połączenia, wszystko jest w jednym miejscu.

Różnica między Wi-Fi a Bluetooth

Warto jednak pamiętać o różnicy, którą wprowadzimy później. Wi-Fi działa tylko z takimi urządzeniami, jak MacBook Air lub Macbook Pro. Bluetooth to standard dla telefonów komórkowych, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Nie będziemy również mogli wykonywać połączeń za pomocą innych podłączonych urządzeń, takich jak iPod, komputer lub telewizor.

Zalety korzystania z Wi-Fi są bardzo oczywiste, a wadą jest to, że z telefonem musimy spędzać więcej czasu niż ze słuchawką Bluetooth. W tym drugim przypadku połączenie odbywa się przez Wi-Fi, więc dostanie się do podłączonego urządzenia zajmie nam tylko chwilę. Bluetooth jest znacznie wygodniejszy, ponieważ możemy bezpośrednio z niego dzwonić.

Oznacza to, że możemy dzwonić na numer telefonu, odpowiadać na wiadomość wysłaną do nas z telefonu komórkowego oraz odpowiadać na SMS-y przesłane do nas z innych urządzeń Bluetooth. Dlatego bardzo ważny jest wybór danej technologii i jej funkcjonalności. Dostępne są opcje umożliwiające wykonywanie połączeń z osobami trzecimi, a także nawiązywanie połączeń z określonymi kontaktami z sieci lub innych źródeł bezprzewodowych. Warto również pamiętać, że chociaż Wi-Fi jest połączeniem bezprzewodowym, nadal zawiera błędy, które mogą potencjalnie zagrozić bezpieczeństwu członków naszej rodziny i nas samych.

Tagi: bezprzewodowekomunikacji, również, bluetooth, połączeń, bezprzewodowe zestawy kina, bezprzewodowe systemy audio, bezprzewodowe słuchawki douszne,